הבדלים בין עברית לאנגלית בניסוח משפטי

בעולם העסקים חשוב להבין האם יש הבדלים בין עברית לאנגלית בניסוח משפטי. ספוילר? יש, ולא מעט מהם

אין ספק שאנחנו חיים היום בעולם קטן למדי. אנחנו מנהלים קשרים מקצועיים ועסקיים עם לקוחות, שותפים ומשקיעים שנמצאים כמעט בכל מקום בעולם. בעידן האינטרנט פרצנו את כל הגבולות וגם העסק הקטן שלנו יכול להגיע לכל מקום בעולם ולספק שירות מקצועי לכל אדם, בכל נקודת ציון על פני הגלובוס. אלא שלצד היתרונות העצומים שהמצב הזה מספק לנו – הוא מציב בפנינו גם אתגרים. במקום טוב בראש הרשימה הזו נמצא אתגר השפה, והוא נעשה קריטי כשאנחנו חותמים על הסכמים משפטיים. מצד שני, עם מתרגם מקצועי המנוסה בתרגומים משפטיים המשימה הזו קצת יותר פשוטה.

ניסוח משפטי משתנה בין שפות
כשאתם מנסחים הסכם שותפות, מתכננים עסקת רכישה גדולה או סוגרים חוזה עם לקוח נחשק במיוחד, אתם בוודאי נעזרים בשירותיו של עורך דין. הוא זה שבוחר בקפידה כל מילה ומוודא שהמסמך המשפטי שלכם מגן עליכם עד כמה שאפשר. עכשיו, כשיש לכם מסמך משפטי מוכן אתם בוודאי מתכננים לתרגם אותו כדי שגם הלקוח או השותף שלכם יוכלו להתרשם, להציע תיקונים ובסופו של דבר גם לחתום באופן רשמי. אלא שיש לא מעט הבדלים בין עברית לאנגלית בניסוח משפטי, וגם אם האנגלית שלכם כמעט מושלמת - בהיעדר שליטה בניסוחים המשפטיים המקובלים אתם עשויים לעשות כמה טעויות שיעלו לכם ביוקר.

ניסוח משפטי באנגלית המתאימה
הטעויות הללו מתחילות, לרוב, כשאנחנו נתקלים במונחים שאנחנו לא ממש מכירים. מילון פשוט לא באמת יעזור כאן, ובמקרים רבים קיימים הבדלים מהותיים בין הנוסח המקובל באנגלית בריטית לזה המקובל באנגלית אמריקאית (למרבה הפלא מדובר בשתי שפות שונות למדי). תרגום מקצועי באמת מזהה את ההבדלים בין עברית לאנגלית בניסוח משפטי ומספק תוצאה מדויקת ונכונה הרבה יותר. זה בדיוק מה שהצוות של Emagin Translations יודע לעשות: לייצר עבורכם מסמך משפטי איכותי ומקצועי שמתאים לשפת היעד בצורה הטובה ביותר. כדי לעבוד ביעילות ולהימנע משגיאות שעשויות לעלות לכם לא מעט (בלשון המעטה), עשו את זה נכון כבר מהצעד הראשון. המחיר שתשלמו בהחלט שווה את המאמץ.
עוד בבלוג:
תרגום מהיר וזול או תרגום איכותי שעשוי לקחת קצת יותר זמן? אנחנו מאמינים שאין תחליף לתרגום אנושי מקצועי, מדויק, איכותי ומוקפד. מוזמנים ליצור קשר עוד היום.
לתרגם חוזה, כזה עם השלכות ומשקל כלכלי רב יכולה להיות משימה לא פשוטה. ניסינו לתמצת ולרכז והנו מביאים לכם את שלושת הדגשים החשובים ביותר בתרגום חוזים
עשו לעצמכם טובה: אל תעגלו פינות בתרגום. הרצון והצורך לקצר דרכים ולחסוך בזמן יכול להביא גם את המנוסים ביותר לעשות את טעיות התרגום הנפוצות שיכולות אפילו לעורר גיחוך קל
תרגום הוא משימה מורכבת ומאתגרת וכדי להצליח בה יש להקפיד על כמה כללים חשובים. לפניכם דוגמאות לשש טעויות נפוצות שעושים מתרגמים שעלולות ליצור תוצאות בעייתיות.

קבלו הצעת מחיר לשירותי תרגום ללא התחייבות
שם *:
חברה:
דוא"ל:
טלפון *:
נושא המסמך:
מספר מילים:
תרגום מ:
תרגום ל:
צירוף קובץ:
כל מסמך שנשלח לצורך קבלת הצעת מחיר נכלל אוטומטית בהסכם הסודיות שלנו עם לקוחותינו ולקוחותינו הפוטנציאלים. אנו דואגים לפרטיות שלך!

למידע נוסף והצעות מחיר חייגו: 072-393-1630