דברים שכדאי לקחת בחשבון בנוגע לתרגום מהיר

ישנה אמרה מוכרת בעולם העסקים שאומרת משהו כמו: "מהיר, טוב וזול. אתה יכול לבחור שניים."

המודל לעיל מוכר גם כ"משולש ניהול פרוייקטים", "שילוש האילוצים" או "משולש הברזל". כל מי שאי פעם הרגיש את המתח שבניהול פרויקט שהוא, בין אם זה פרויקט עסקי ובין אם מדובר בפרויקט אישי, מבין את הקושי באיזון הכוחות המנוגדים – איכות, מהירות ומחיר. 

על טוב, מצוין ומה שבינהם
ישנן כמה בעיות העולות מהסתכלות במודל הגרפי המוצג כאן. הראשונה היא ההגדרה של "טוב". המודל מניח כי ישנה אפשרות לעשות עבודה מהירה וזולה, כאשר למעשה, אין כמעט אופציה מעשית לבצע פרויקט באיכות נמוכה.בין אם מדובר בשחרור מוצר לשוק, בין אם מדובר באתר אינטרנט לחברה ואף אם מדובר בסך-הכל במייל למשקיע או ללקוח, האיכות היא דרישת סף אוניברסלית שאין בה מקום אמיתי לפשרה. בשוק התחרותי הגלובלי של היום מצופה ממך להיות מצוין, או שאתה נעלם. אין מקום לחוסר מקצועיות או ל"חפיפניקיות".

שליטה בהוצאות = ניהול נכון
הבעיה נוספת מתחילה לצוף כאשר "יש יותר מדי טבחים במטבח". ככל  שנוסיף כח אדם נוסף לפרויקט, כך עולה מורכבותו והצורך בתקשורת ובתיאום בין האנשים המבצעים את המשימה. מורכבות כאמור גורמת להארכת הפרויקט, מעלה את המחיר כיוון שהיא דורשת שעות עבודה ניהוליות והוצאות תקורה גבוהות יותר, ומשפיעה לרעה אף על האיכות, כי פעמים רבות התיאום אינו מושלם, ה"שפה" של הפרויקט אינה עקבית והתוצאה יוצאת הרבה פחות מטובה. לכן ישנה בעייתיות גם בהנחה שישנה אופציה לביצוע "מהיר אך לא זול".

אז איך משיגים תרגום איכותי ומהר?
כאשר אתם פונים אל חברת תרגום גדולה המבטיחה לכם תוצאות מהירות מדי, זה אומר דרשני. אנו מציעים לכם לעצור ולחשוב אילו ערכים חשובים לכם יותר איכות, מהירות או מחיר. וודאי שתרצו את שלושתם גם יחד, אבל זאת לא אופציה ריאלית. ייתכן שיהיה מי שיבטיח אותה, להבטיח זה קל, אבל לקיים כבר יהיה להם קשה הרבה יותר. כיוון שעל האיכות אין אפשרות אמיתית להתפשר, קודם כל חשוב שתבחרו בחברה או במתרגם המומחים בתחום עיסוקכם, בעלי מוניטין והמלצות ולא רק מערכת קידום משומנת היטב. עכשיו נותר לכם רק לבחור בין תרגום מקצועי איכותי אך לא זול או איכותי אך לא מהיר. מבין שתי אפשרויות אלו, לא משנה במה תבחרו, לא תצטערו על התוצאה.
עוד בבלוג:
איך תבטיחו לעצמכם תרגום איכותי? הרי אם הייתם מכירים את שפת היעד ואת שפת המקור בעצמכם לא הייתה לכם בעיה מלכתחילה. כאן יכנסו לתפקיד נסיונו ומקצעיותו של המתרגם
מה ההבדל בין פסק דין לגזר דין? מהו דיון בדלתיים סגורות? מהו הסדר? ומונחים נוספים מעולם המשפט מפורשים במילון המונחים המשפטי שלפניכם. כדי שהכל יהיה ברור!
אם הייתם יודעים לבדוק את עבודת המתרגם עד הסוף כנראה שלא הייתם זקוקים לשירות הזה באמת. הכנו מדריך פשוט לבחירת שירותי תרגום עם 3 דגשים עיקריים שכדאי לכם לבדוק
בין אם אתם משרד עורכי דין המשתמש בשירותי תרגום באופן תדיר ובין אם אתם חברה שרוצה לתרגם את מדיניות הפרטיות שלה לאנגלית, לבחירת המתרגם לטקסטים משפטים ישנה חשיבות מכרעת

קבלו הצעת מחיר לשירותי תרגום ללא התחייבות
שם *:
חברה:
דוא"ל:
טלפון *:
נושא המסמך:
מספר מילים:
תרגום מ:
תרגום ל:
צירוף קובץ:
כל מסמך שנשלח לצורך קבלת הצעת מחיר נכלל אוטומטית בהסכם הסודיות שלנו עם לקוחותינו ולקוחותינו הפוטנציאלים. אנו דואגים לפרטיות שלך!

למידע נוסף והצעות מחיר חייגו: 072-393-1630
חייג/י
נגישות נציג נווט אלינו
ניגודיות גבוהה הגדלת טקסט הדגשת קישורים סגור תפריט נגישות