סיבות לא לתרגם משפה לשפה דרך שפה שלישית

שולטים מעולה בעברית ורוסית וחושבים שזה יסייע לכם לתרגם מסמך מרוסית לאנגלית? על פניו זה נשמע נשמע פשוט. הרי אתם יודעים רוסית ממש טוב וכל מה שצריך הוא לתרגם את המילים במסמך לעברית ומיד אחר כך לאנגלית.

לכאורה זה אכן נשמע פשוט ויעיל ובתוך כמה שעות תקבלו מסמך מתורגם שעבר כבר שלוש שפות שונות!!! כל מה שצריך הוא כביכול לתרגם את המסמך שכתוב ברוסית לשפה העברית (והרי בשתי השפות אתם שולטים מעולה), ואחר כך לתרגם את המסמך לאנגלית. ישנם מנועי תרגום אוטומטיים שבקיאים היטב באנגלית ותוכלו כך לחסוך את התשלום למתרגם מקצועי. אלא שבפועל תרגום דרך שפה שלישית אינו מומלץ בכלל. הנה כמה סיבות שישכנעו אתכם לא לעשות זאת

לא הכל עובר חלק דרך שפה שלישית
למרות שזה אולי נראה הפיתרון הקל והזול, חשוב לזכור שתרגום דרך שפה שלישית "מאבד" הרבה דברים בדרך. תרגום שכזה מתבצע למעשה פעמיים. פעם אחת מהשפה שבה המסמך כתוב לשפה נוספת (שבשתיהן אתם בקיאים), ופעם נוספת אל השפה הזרה לכם. שני התהליכים הללו עלולים לגרור כשלים בתרגום הסופי של המסמך. מילים שלא יעברו כהלכה, נוסחים שישתנו, כוונות ומשמעויות. הדרך הארוכה שעובר המסמך עד לתרגום לשפה הדרושה פוגע באמינותו ובדיוקו.

מנועי תרגום אוטומטיים לא בקיאים בניבים וביטויים
כשמתרגמים דרך שפה שלישית נעזרים ברוב המקרים במנועי תרגום או במילון, דבר שלא ניתן לסמוך עליו באופן מוחלט. במיוחד כשמדובר על תרגום מסמך משפטי, מסמך כלכלי או כל מסמך בעל חשיבות גבוהה. מנועי תרגום ומילונים לא תמיד בקיאים בניסים המשתנים משפה לשפה, בביטויים ובסלנג. זו סיבה מספיק טובה לא לתרגם מסמכים חשובים דרך שפה שלישית.

אף אחד לא יוכל לאמת את נכונות ואמינות התרגום
שימו לב שכשאתם מתרגמים מסמך לשפה שאתם לא בקיאים בה, לעולם לא תוכלו להיות בטוחים במאת האחוזים באמינות התרגום. אחרי הכל, אתם לא שולטים באופן מוחלט בשפה הזרה וגם אם תרגמתם באמצעות שתי שפות שאתם בקיאים בהן לחלוטין, זה לא יספיק. למעשה לא תוכלו לאשר את התרגום שלכם שכן את השפה הסופית אתם לא מכירים על בוריה. תרגום מסמכים מקצועי מתבצע פעם אחת: מהשפה בה הוא כתוב לשפה הדרושה. זה נעשה על ידי מתורגמן שבקיא באופן מוחלט בשתי השפות והוא יכול לאשר את הדיוק של המסמך.
עוד בבלוג:
נכון, פוטנציאל דוברי העברית יכול להיתפס כשולי ביחס לכלל אוכלוסיות העולם. אך עדיין, אפשר לחשוב על לא מעט סיבות מדוע כן כדאי להשקיע ולתרגם אתר משפה זרה לעברית.
איך תבטיחו לעצמכם תרגום איכותי? הרי אם הייתם מכירים את שפת היעד ואת שפת המקור בעצמכם לא הייתה לכם בעיה מלכתחילה. כאן יכנסו לתפקיד נסיונו ומקצעיותו של המתרגם
צריכים לנסח מסמך רשמי בשפה שאתם לא בקיאים בה? נשמח לעזור! צוות המתרגמים שלנו בעל ניסיון רב בניסוח מסמכים רשמיים תוך הקפדה על דיוק, אמינות ועמידה בלוח זמנים.
ישנם מספר צעדים בלתי נמנעים בבואכם לבחור משרד תרגום כאשר המשימה הולכת ונהיית מורכבת יותר באיזור המרכז מפאת המבחר הרב. נעבור על הדגשים החשובים ועל מה לא כדאי לפספס בבחירת משרד תרגום

קבלו הצעת מחיר לשירותי תרגום ללא התחייבות
שם *:
חברה:
דוא"ל:
טלפון *:
נושא המסמך:
מספר מילים:
תרגום מ:
תרגום ל:
צירוף קובץ:
כל מסמך שנשלח לצורך קבלת הצעת מחיר נכלל אוטומטית בהסכם הסודיות שלנו עם לקוחותינו ולקוחותינו הפוטנציאלים. אנו דואגים לפרטיות שלך!

למידע נוסף והצעות מחיר חייגו: 072-393-1630